Krbové a palivové drevo

Drevo je ako palivo prírodný zdroj energie. Pri správnom spaľovaní horí takmer bez dymu a tvorí malé množstvo popola. V palive je viazané pomerne dosť veľa vody, napr. čerstvo vyrúbaný strom môže obsahovať až 50 % vody.
Obsah popola  v dreve je menej ako 0,8 %, v nekvalitnom hnedom uhlí to môže byť až do 40 %.

Pri spaľovaní sa z paliva uvoľňuje energia viazaná v jeho hmote. Všetky druhy energie, bez rozdielu jej formy, meriame v jednotkách, nazývaných Joule.

Pôsobenie tepla za časovú jednotku nazývame tepelný výkon. Jednotkou každej formy výkonu je Watt. Vzťah medzi výkonom a energiou je 1 Watt = 1 Joule / sek, resp. 1 Ws = 1 Joule.
V praxi používame násobky týchto jednotiek: 1 kW = 1 000 W, 1 kWh = 3 600 kJ, resp. 860 kcal.
Najlepšiu predstavu o energii paliva získame, ak ju budeme udávať všeobecne používanou jednotkou kWh. 1 kWh = 3 600 kJ, resp. 3,6 MJ
Pre názornosť, energia 1kg suchého palivového dreva 15 MJ vyjadrená v kWh je: 15 000 / 3 600 = 4,2 kWh.

Pripomeňme si, že výkon priemerného vysávača je 1 kW, to znamená, že energia ukrytá v 1kg dreva dokáže poháňať vysávač po dobu viac ako 4 hodiny!

Oheň je chemická reakcia, kde sa horľavé zložky paliva prudko zlučujú so vzdušným kyslíkom. Podmienkou horenia je dostatočne vysoká teplota a dostatok kyslíka. Výsledok horenia je uvoľnené teplo a plynný odpad vo forme kysličníkov uhlíka, dusíka, síry a vodná para.
Lokálne kúrenie v prechodnom období, pred zimou a po zime, bez problémov umožní temperovať rodinný dom. Výhodou kombinácie centrálneho ohrevu s lokálnym je aj preklenutie prípadného výpadku dodávok plynu, o čom dosť často počuť z informačných médií. Cena energií z dovozu je vysoká a ešte dlho bude.

* plm – plnometer ,** prm – priestorový meter zloženého dreva

Drevo:

Druh dreva: hrab, buk, dub, breza
Rozmer: 25,33,50cm
Kvalita: zdravé drevo, čerstvé a suché
Popis: drevná guľatina je narezaná na požadovanú dľžku, pozdľžne pokálaná na priemer polienka 8-15cm.

Balenie:

Drevo je naložené do paliet v dvoch veľkostiach.
Palety vo veľkostiach: (vonkajší rozmer) d x š x v : 1,10 x 1,10 x 1,10m a 1,05 x 1,05 x 1,8m.

Palety sú stabilné a spľňajú prepravné požiadavky.

Doprava:

Na jeden kamión – 24t, sa naloží paliet: 

Rozmer palety:
1,10×1,10×1,10m – čerstvý materiál = 40 paliet
1,10×1,10×1,10m – suchý materiál = 46 – 48 paliet

Odber:

Kamiónový odber na základe objednávky. Individuálny odber – zabezpečíme Vám dodanie dreva priamo domov našim autom – vyklápačom Fiat Ducato, kde Vám bude Vaše krbové drevo vysypané na miesto, ktoré sami určíte. V prípade dohody, Vám vieme pripraviť a uskladniť drevo na zasúšanie vo Vami požadovanom množstve.

0
    0
    Váš košík
    Vaša objednávka je prázdnaSpäť do obchodu
    Shopping Cart